resin

رزین اپوکسی

  • رزین اپوکسی به دلیل داشتن خواصی از قبیل فیزیکی و مکانیکی بالا ، به عنوان ماده عایق کاری در وسایل الکترونیکی و کاربردهای الکتریکی که در محیط های شدید و خطرناک (مانند تجهیزات گیاهی شیمیایی ، دریا عمیق و مدیریت موتور) نیاز به محافظت دارند ، به عنوان ماده عایق مورد استفاده قرار می گیرد. استحکام ، پایداری ابعادی خوب ، خواص دی الکتریک عالی و غیره از این ماده برای نگه داشتن ژنراتورها ، سوئیچ ها ، ترانسفورماتورها و موتورها برای خشک ، تمیز و بدون شورت استفاده می شود. پیش بینی می شود با افزایش میزان مصرف تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی در مقیاس تجاری در چین و هند ، تقاضا برای رزین های اپوکسی افزایش یابد.
  • رزین های اپوکسید ، که گروه عملکردی اپوکسید را تشکیل می دهند ، پلیمرهای گرمازا هستند که به دلیل خاصیت بدنی برتر ، در بخش تولید محبوبیت بیشتری کسب می کنند. بازار جهانی رزین های اپوکسی از تنوع بخشهای استفاده نهایی بهره برده است ، زیرا پیشرفت پایدار فناوری و نیاز به توسعه مداوم در سخت افزار برای همراهی با آن ، باعث شده است که رزین های اپوکسی ماده ای اساسی در سناریوی فناوری فعلی باشد. افزایش تقاضای صنایعی مانند برق و الکترونیک ، پلاستیک های تقویت شده با الیاف و روکش های فلزی احتمالاً رشد پایدار بازار جهانی رزین های اپوکسی را در سال های آینده امکان پذیر خواهد کرد.
  •  با این حال ، برخی از منابع مشتق شده از گیاه در ساخت رزین های اپوکسی محبوبیت پیدا می کنند. رزین های اپوکسی مواد پلیمری یا نیمه پلیمری هستند و بنابراین ، به ندرت در حالت خالص خود وجود دارند. رزین های اپوکسی به دلیل خاصیت عالی در مقاومت الکتریکی ، مکانیکی و مقاومت در برابر حرارت شناخته شده اند. محتوای اپوکسید در رزین های اپوکسی مهمترین عامل تعیین کننده ویژگی های رزین های اپوکسی است. درجه های مختلف رزین های اپوکسی معمولاً با افزودنی های مختلف ، پلاستیک سازها و پرکننده ها مخلوط می شوند. رزین های اپوکسی کاربردهای گسترده ای را در رنگ ها و روکش ها ، قطعات الکتریکی و الکترونیکی و صنایع ساخت چسب ساختاری پیدا می کنند. صنعت رنگ و پوشش یکی از کاربردهای مهم بازار رزین های اپوکسی است.
  • انتظار می رود رشد جمعیت همراه با تغییر سبک زندگی موجب رشد کلی صنعت ساخت و ساز شود. انتظار می رود صنعت ساخت و ساز رو به رشد رشد صنعت رنگ و پوشش را افزایش دهد. پیش بینی می شود صنعت رنگ و پوشش با توجه به افزایش تقاضای صنعت خودرو رشد بیشتری پیدا کند. انتظار می رود افزایش تقاضا برای خودروهای لوکس با سطح بالا ، رشد کلی صنعت رنگ و روکش را تقویت کند. بنابراین ، انتظار می رود صنعت رو به رشد رنگ و روکش باعث رشد کلی بازار رزین های اپوکسی شود.
  •  رزین های اپوکسی به طور گسترده ای توسط صنایع رنگ و پوشش روی بسترهای فلزی سنگین استفاده می شود. علاوه بر این ، رنگ ها و روکش های حاوی رزین های اپوکسی در مقایسه با سایر پوشش های پودری گرمای تصفیه شده از انرژی کمتری استفاده می کنند. علاوه بر این ، رنگ ها و روکش های حاوی رزین های اپوکسی نیز از نظر سایر مواد شیمیایی سازگار با محیط زیست هستند.
  •  صنعت رنگ و روکش بزرگترین بازار رزین های اپوکسی از نظر حجم و درآمد است. نفوذ بازار را می توان به تقاضا از کاربردهای خودرو ، ساخت و ساز و صنعتی نسبت داد. از رنگ ها و روکش های رزین اپوکسی در پوشش های دیواری مواد نگهدارنده و ساخت مواد غذایی ، روکش مخزن ، استخرهای شنا ، روکش های مهر و موم ، اتاق های مرطوب ، ضد آب و تزئینی های تزئینی و کارخانه های تصفیه آب استفاده می شود. بنابراین ، صنعت رو به رشد رنگ و پوشش و تقاضای متعاقب آن برای رزین های اپوکسی انتظار می رود تقاضا برای رزین های اپوکسی را در دوره پیش بینی کند.
  •  بخش برق و الکترونیک سهم 34.0٪ از کل بازار جهانی رزین اپوکسی در سال 2015 را به خود اختصاص داده است ، پس از آن رنگها و روکشها. انتظار می رود که کامپوزیت ها به دلیل افزایش تقاضا برای مواد کامپوزیت سبک با استحکام بالا از صنایع هوافضا ، خودرو و صنایع دفاعی شاهد بالاترین میزان رشد باشند.
  • تخمین زده می شود که بازار جهانی رزین اپوکسی در CAGR با رشد 5.24٪ در CAGR رشد یابد و تا پایان سال 2023 به 10،620.5 میلیون دلار برسد. عوامل مؤثر بر بازار تأثیر زیادی در تقاضای کامپوزیت های اپوکسی از صنعت خودرو و حمل و نقل و رشد مداوم صنعت ساخت و ساز است.