انتخابات دوره دهم اتاق بازرگانی ایران

فهرست کاندیداهای احراز صلاحیت شده برای دهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی در سراسر کشور منتشر و زمان تبلیغات رسمی آنها آغاز شد.

 انجمن نظارت بر انتخابات اتاق ایران در پی اتمام کار شورای عالی نظارت بر انتخابات، فهرست نهایی کاندیداهای دهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق‌های سراسر کشور را منتشر کرد.
 
دبیر انجمن نظارت بر انتخابات با تاکید بر اینکه ملاک احراز اهلیت و رد اهلیت صرفا ناظر  بر آیین‌نامه نحوه احراز صلاحیت هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی و اصلاحات آن بوده ادامه داد: افراد با داشتن شروط لازم و یکی از شروط کافی مندرج در بند ۵-۷ آیین‌نامه، واجد اهلیت و یا فاقد آن شناخته شدند و غیر از این هیچ‌گونه نظر دیگری از دستگاه‌های بیرونی یا ملاحظات سیاسی و یا ملاحظات تایید صلاحیت‌های عمومی ملاک اظهار نظر انجمن نبوده است. انجمن صرفا مُر آیین‌نامه مصوب شورای عالی نظارت و با توجه به وجود شرایط لازم و ضروری هر کاندید و داشتن اهلیت فعال اقتصادی و تجاری بودن او، صلاحیت افراد را احراز کرده و عدم احراز افراد به منزله عدم صلاحیت نیست؛ بلکه به این معناست که یا مستندات لازم توسط افراد برای احراز صلاحیت کافی نبوده و یا به دقت و با کفایت عرضه نشده است.
 
همچنین فهرست نهایی انتخابات اتاق بازرگانی تهران نشان می‌دهد که هیچ یک از اعضای فعلی هیات رئیسه این اتاق در انتخابات حضور ندارند و نام مسعود خوانساری – رئیس اتاق بازرگانی تهران  –  و فاطمه مقیمی، علا میرمحمد صادقی، محمد اتابک و ناصر ریاحی در نامزدهای نهایی دیده نمی‌شود.
 
بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، انتخابات اتاق‌های بازرگانی در روز ۲۰ اسفند امسال برگزار خواهد شد.
با اعلام اسامی نهایی داوطلبین بر اساس تقویم زمان‌بندی شده برای انتخابات دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق‌های سراسر کشور، زمان تبلیغات انتخاباتی  تا ۱۸ اسفند ادامه خواهد داشت. با شروع زمان تبلیغات گروه ائتلاف فردا فهرست چهره‌های مورد نظر خود را برای انتخابات دوره دهم اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد. 
 
در فهرست اعلام شده از سوی گروه ائتلاف برای فردا در بخش بازرگانی چهرهایی مانند عباس آرگون، یحی آل اسحاق، محسب بهرامی ارض اقدس و … دیده می‌شوند.
 

برای بخش صنعت نیز آقایان سهیل آل‌رسول، حسن احمدیان و امین مقدمام را به چشم می‌خورد. اما برای بخش معدن آقایان محمدرضا بهرامن، سجاد غرقی، قدیر قیافه و … و برای گروه کشاورزی نیز آقایان فرهاد آگاه، علی تقوی فر و خانم مریم تاج‌آبادی در نظر گرفته شده‌اند.

 

فهرست کامل نامزدهای اتاق بازرگانی را در اینجا ببینید.

منو

گفتگو در واتساپ
نیاز به کمک دارید؟
بازرگانی هومان تجارت ماندگار
سلام👋
از اینکه ما را انتخاب کرده اید متشکریم.
چنانچه درخواستی دارید لطفا جهت سهولت در پاسخگویی موارد زیر را ارسال کنید:
نام شما، نام شرکت، شماره تماس و موضوع درخواست.
با تشکر هومان تجارت ماندگار.🙏